Dianie vo farnosti

Púť vysockých farníkov do južného Talianska (22.7 – 26.7.2019)

Ak nie je v duši človeka nič, len túžba milovať Boha, je v nej už všetko.

Tieto krásne slová vyslovil kapucínsky kňaz a pokorný služobník Pána, sv. páter Pio z Pietrelciny.
V pondelok, 22.júla sa pútnici z Vysokej nad Kysucou, Štiavnika, Veľkého Rovného a Čadce vydali na cestu do San Giovanni Rotondo, pôsobiska sv. pátra Pia.

Jednoduchý kapucínsky kňaz bol a stále je vzorom úplnej odovzdanosti Ježišovi. Pri modlitbe prijal stigmy, Ježišove rany pri ukrižovaní, ktoré mal na tele dlhých 50 rokov až do svojej smrti v roku 1968. Páter Pio mal dar bilokácie – bol videný na dvoch miestach naraz, komunikoval so svojím strážnym anjelom a pri svätej spovedi poznal všetky, aj zamlčané hriechy človeka. Neustále bojoval so zlými duchmi, ktorí napádali jeho a iných ľudí.
Bol známy svojou pokorou, poslušnosťou a jediné po čom túžil, bolo v tichosti zdieľať Ježišovo utrpenie a vyslobodiť duše ľudí spod vplyvu Zlého.
Čítať ďalej

Celofarská poklona farníkov

 

Celofarská poklona farníkov

Farnosti sv. Matúša Vysoká nad Kysucou

10042014141627[auto-5417]-1.jpg (1000×1333)

2.jún 2019 – 7.veľkonočná nedeľa

  Čítať ďalej

Púť do Talianska

Farský úrad vo Vysokej nad Kysucou pozýva farníkov na púť do Talianska na pútnicke miesta – SAN GIOVANNI ROTONDO, PIETRELCINA MONTE SAN ANGELO, BARI, LANCIANO.
Letecky z Krakova v dňoch od 22.7. do 26.7.2019
Potrebné informácie ako i podrobný popis púte nájdete v dokumente put_taliansko.pdf
Podujatie na facebooku.

Požehnanie koledníkov žilinskej diecézy

17.12.2017, na 3. adventnú nedeľu, požehnal žilinský biskup Mons. Tomáš Galis koledníkov Dobrej noviny v kostole Sedembolestnej Panny Márie v Dulove.
Čítať ďalej

Nové ovocné stromy vo farskej záhrade

V spolupráci s pánom farárom Jurajom Bunčiakom, sadárom Robom a aktívnymi Vysočanmi sa na fare v našej dedinke vysadilo 7 krásnych ovocných vysokokmenných stromov starých odrôd (čerešní, jabloní a sliviek). Šikovné ruky účastníkov vytvorili trvalú hodnotu, z ktorej úžitok budeme mať nielen my ale hlavne naše deti. Naozaj príjemné stretnutie, požehnané krásnym počasím, však nebolo posledné. Na jar sa budú zapestovávať korunky a bude aj zaujímavá prezentáciu o ovocinárstve, ktorého tradícia sa na Kysuciach bohužiaľ vytráca.
Čítať ďalej

Litrugický Kalendár

Správy Tkkbs