faravysoka

1. NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ (19. JANUÁR)

Sobota: Obrátenie sv. Pavla, apoštola

17:45   17:45    6:30   17:45   17:45    6:30    7:15

VYŠNÝ KELČOV           16:00    11:00

1. Milodar: Pán Boh odplať za milodar ružencového spoločenstva z Vyšného Kelčova na novú strechu farského kostola 200,- €, bohuznáme rodiny 150,- € a 100,- €.

1. Upratovanie: Ďakujem vám za ochotu a čas pri upratovaní kostola. Ďalej nasleduje skupina:
  • Vysoká nad Kysucou: Nižný Kelčov č. 3
  • Horný Kelčov: Anna Krupová a Katarína Umrianová

KRST KRISTA PÁNA

KRST KRISTA PÁNA (12. JANUÁR)

Dnešnou nedeľou sa končí vianočné obdobie a začína cezročné obdobie pred pôstom.

17:45   17:45    6:30   17:45   17:45    6:30    7:15

VYŠNÝ KELČOV           16:00    11:00

1. Týždeň modlitieb: Od 18. do 25. januára je Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov. Prosme za jednotu veriacich v Krista vo svojich modlitbách.

1. Birmovka: Sviatosť birmovania príde do našej farnosti vyslúžiť pán biskup Tomáš Galis v nedeľu, 28. júna.

1. Upratovanie: Ďakujem vám za pomoc pri rôznych prácach v kostole, či na fare. Tento týždeň o upratanie chrámu prosím:
  • Vysoká nad Kysucou: Nižný Kelčov č. 2
  • Horný Kelčov: Anna Poliaková a Mária Lukešová

2. NEDEĽA PO NARODENÍ PÁNA

1. NEDEĽA PO NARODENÍ PÁNA (5. JANUÁR)

Pondelok: ZJAVENIE PÁNA, prikázaný sviatok

17:45    6:30   17:45   17:45    6:30    7:15

VYŠNÝ KELČOV   11:00             11:00

1. Púť do Svätej zeme: Na stolíkoch v kostole si môžete zobrať leták s itinerárom púte do Svätej zeme v októbri tohto roka. Prihlásiť sa môžete so zálohou 200,- € v sakristii, alebo na fare. Na púť je potrebný cestovný pas s platnosťou minimálne do mája 2021!!

1. Milodar: Pán Boh nech odplatí milodar Ružencového bratstva od Širokého mosta za milodar 100,- € na novú strechu kostola.

1. Upratovanie: Ďakujem vám, ktorí pomáhate pri odpratávaní snehu pri kostole; pri dverách kostola sú k dispozícii lopaty, nebojte sa ich použiť a potom vrátiť späť. Ďakujem i za upratovanie chrámu a tento týždeň prosím:
  • Vysoká nad Kysucou: Nižný Kelčov č. 1
  • Horný Kelčov: Beáta Mlkvíková a Hedviga Veselková

NEDEĽA SVÄTEJ RODINY

NEDEĽA SVÄTEJ RODINY (29. DECEMBER)

Streda: Slávnosť Panny Márie Bohorodičky, prikázaný sviatok

Piatok: prvý piatok v mesiaci. Pozývame osobitne birmovancov, do liturgických služieb sa zapojí tretia skupina. Po nej pozývam animátorov na faru na krátke stretnutie.

17:45   16:00    7:15

17:45   17:45    6:30    7:15

VYŠNÝ KELČOV      11:00     16:00    11:00

1. Koncert: Pozývame vás na vianočný koncert Mišky Kubištelovej a spol. do farského kostola dnes popoludní o 15:00 hod.

1. Silvester: V utorok, na Silvestra, o 16:00 bude na záver roka sv. omša s ďakovnou pobožnosťou za udelené dobrodenia v roku 2019. Po nej sa presunieme na námestie pred obecným úradom na kultúrny program a silvestrovský prípitok.

Posledné chvíle končiaceho roka budete môcť stráviť v tichu kostola pred bohostánkom od 23:30 a do nového roka 2020 vykročiť s eucharistickým požehnaním.

1. Koleda: Trojkráľové požehnanie domov bude vo Vysokej v sobotu od 9:00 a v Kelčove v nedeľu od 13:00. Kto má záujem o požehnanie príbytku, nech sa napíše na papier na stolíku v kostole.

1. Posolstvo: Posolstvo diecézneho biskupa rodičom v Žilinskej diecéze si môžu rodičia malých a dospievajúcich detí zobrať zo stolíka s časopismi. V prípade záujmu sa môžu doobjednať ďalšie.

1. Upratovanie: Ďakujem vám, ktorí chodievate upratovať a zdobiť kostol, alebo pomáhate pri odpratávaní snehu okolo neho. Úprimná vďaka patrí všetkým, ktorí ste nacvičovali a pripravovali jasličkové akadémie a koledovanie Dobrej noviny, alebo ste prispeli k dôstojnému sláveniu polnočnej sv. omše. Vyjadrujem Pán Boh odplať p. Martinovi Lukešovi za zhotovenie jasličiek z dreva starej strechy kostolnej veže.

V čistení chrámu je tento týždeň na rade:

• Vysoká nad Kysucou: Vyšný koniec č. 6
  • Horný Kelčov: Emília Veselková a Mária Mlkvíková

4. ADVENTNÁ NEDEĽA

ŠTVRTÁ ADVENTNÁ NEDEĽA (22. DECEMBER)

1. Liturgický kalendár a vianočné podujatia:

Utorok: Štedrý deň – pri rannej sv. omši budú požehnané betlehemy a sošky malého Ježiška. Bude to posledná sv. omša pri sviečkach; prineste si so sebou lampáše, alebo si vezmite kahanec zo stolíka vzadu a zapáľte ho betlehemským plameňom z veľkej sviece, ktorá bude horieť pod chórusom. Oheň z Betlehema, miesta, kde Boží Syn prišiel na svet, si potom môžete zobrať domov. Do domova dôchodcov a detských domovov prinesieme Betlehemské svetlo po sv. omši.

Pri polnočnej sv. omši bude požehnané súsošie Svätej rodiny pri farskom kostole, prvá časť Betlehema vyrezaného z dreva lipy, ktorá v júli spadla na vežu nášho chrámu. Jeho autorom je kysucký rezbár Anton Kadura, držiteľ ocenenia z celosvetovej výstavy betlehemov v Ríme.

Streda: Slávnosť narodenia Pána – sv. omše budú ako v nedeľu. Pri druhej sv. omši bude požehnanie koledníkov.

Štvrtok: sv. Štefana – sv. omše budú ako v nedeľu. V Kelčove po sv. omši a vo Vysokej popoludní o 14:00 budú jasličkové slávnosti.

Piatok: sv. Jána, apoštola a evanjelistu – po sv. omši bude eucharistická adorácia.

Sobota: sv. Neviniatok, mučeníkov – od 10:00 bude koledovanie Dobrej noviny.

Nedeľa: Svätej rodiny – popoludní o 15:00 bude vo farskom kostole koncert Mišky Kubištelovej a priateľov.

6:00    6:00

17:45    6:30    7:15

VYŠNÝ KELČOV     22:00  11:00  11:00      11:00

1. Upratovanie: Ďakujem všetkým, ktorí ste prišli pomôcť pri spoločnej spovedi v našej farnosti a takisto pri včerajšom predvianočnom upratovaní a výzdobe kostola. Tento týždeň o čistenie chrámu prosím:
  • Vysoká nad Kysucou: Vyšný koniec č. 5
  • Horný Kelčov: Gabika Kubačáková a Aďa Ďurčanská