Vyrezávaný betlehem pri kostole sv. Matúša

Od stredy 18. decembra 2019 nájdete scénu narodenia Krista pri farskom kostole sv. Matúša. V tento deň tu boli totiž inštalované prvé tri sochy dreveného betlehemu. Sochy boli vyrezané z troch lipových klátov, ktoré pochádzali zo spadnutej lipy. Tá sa teda takýmto symbolickým spôsobom vrátila opäť tam, kde rástla.

O ich nádherné umelecké prevedenie sa postaral známy rezbár Anton Kadura z Podvysokej, ktorého diela ste mohli obdivovať i na výstave v mesiacoch september a október vo vestibule budovy obecného úradu a ktorý je zároveň i nositeľom ocenenia z medzinárodnej súťaže vyrezávaných betlehemov, ktorá sa konala vo Vatikáne.

Sochy sv. Jozefa, Panny Márie a Jezuliatka v jasličkách sú prvé tri z celej série a každý rok k nim pribudnú ďalšie, ako i stavba samotnej maštale. Súsošie Svätej rodiny bude slávnostne požehnané 24. decembra 2019 pred polnočnou sv. omšou.

Viac info na vysokanadkysucou.sk

Púť vysockých farníkov do južného Talianska (22.7 – 26.7.2019)

Ak nie je v duši človeka nič, len túžba milovať Boha, je v nej už všetko.

Tieto krásne slová vyslovil kapucínsky kňaz a pokorný služobník Pána, sv. páter Pio z Pietrelciny.
V pondelok, 22.júla sa pútnici z Vysokej nad Kysucou, Štiavnika, Veľkého Rovného a Čadce vydali na cestu do San Giovanni Rotondo, pôsobiska sv. pátra Pia.

Jednoduchý kapucínsky kňaz bol a stále je vzorom úplnej odovzdanosti Ježišovi. Pri modlitbe prijal stigmy, Ježišove rany pri ukrižovaní, ktoré mal na tele dlhých 50 rokov až do svojej smrti v roku 1968. Páter Pio mal dar bilokácie – bol videný na dvoch miestach naraz, komunikoval so svojím strážnym anjelom a pri svätej spovedi poznal všetky, aj zamlčané hriechy človeka. Neustále bojoval so zlými duchmi, ktorí napádali jeho a iných ľudí.
Bol známy svojou pokorou, poslušnosťou a jediné po čom túžil, bolo v tichosti zdieľať Ježišovo utrpenie a vyslobodiť duše ľudí spod vplyvu Zlého.
Čítať ďalej

Pozvánka na Katarínku

Máš rád zábavu, čas strávený so super ľuďmi, zaspávanie pod holým nebom, nebrániš sa ani práci a chceš zažiť počas leta poriadne dobrodružstvo a aj duchovne načerpať?
Ak si aspoň na jednu otázku odpovedal áno a máš minimálne 17 rokov, tak neváhaj a prihlás sa na dvojtýždňovú letnú družinu 🙂 Viac info na: https://www.katarinka.sk/projekt-katarinka/pridaj-sa-k-nam

Celofarská poklona farníkov

Farnosti sv. Matúša Vysoká nad Kysucou

10042014141627[auto-5417]-1.jpg (1000×1333)

2.jún 2019 – 7.veľkonočná nedeľa

Čítať ďalej

Púť do Talianska

Farský úrad vo Vysokej nad Kysucou pozýva farníkov na púť do Talianska na pútnicke miesta – SAN GIOVANNI ROTONDO, PIETRELCINA MONTE SAN ANGELO, BARI, LANCIANO.
Letecky z Krakova v dňoch od 22.7. do 26.7.2019
Potrebné informácie ako i podrobný popis púte nájdete v dokumente put_taliansko.pdf
Podujatie na facebooku.